{{ctrl.notification}}
راههای پیشگیری کرونا ویروس در هواپیما

راههای پیشگیری کرونا ویروس در هواپیما ، فرودگاه و منزل

1 - از تماس نزدیک با مسافرین دوری کنید: از تماس نزدیکی با افرادی که بیمار هستند خودداری کنید. زمانی که بیمار هستید. فاصله خود را از دیگران حفظ کنید تا از بیمار شدن آنها نیز محافظت کنید.

٢- تا حد امکان از تماس دستهای خود با چشمها، بینی و دهان خودداری کنید زیرا اجرام ویروسی از این طریق وارد بدن شده و شما را مبتلا میسازند.

پیشگیری کرونا ویروس

٣- زمانی که بیمار هستید، خانه بمانید: در صورت امکان, هنگامی که بیمار هستید. از رفتن به شرکت و فرودگاه و ماموریت های پروازی خود اجتناب کنید. این کار به جلوگیری از گسترش بیماری شما به دیگران کمک خواهد کرد..

4- هنگام عطسه و سرفه با یک دستمال کاغذی، جلوی دهان و بینی خود را بپوشانید. پس از مصرف، دستمال را به داخل سطل زباله بیندازید و آنرا بر روی سطوح با زمین رها نکنید.

5 - اگر پس از پرواز دچار بیماری تنفسی (علائم فوق) شده اید ، توصیه شرکت آن است که حتی الامکان از مرخصی استعلاجی استفاده نموده و در منزل نیز فاصله خود از دیگران را حفظ کنید تا از ابتلاء آن به دیگران و منجر شدن به بیماری تنفسی پنومونی پیشگیری نمائید.

پیشگیری کرونا ویروس

6 - دستانتان را تمیز کنید: شستن دست ها اغلب به حفاظت از شما در برابر میکروب ها کمک میکند. اگر صابون و آب در دسترس نیستند، از مواد شستشو دهنده الکلی و پد الکلی داخل هواپیما استفاده کنید.

7 - از لمس چشم ها, بینی و یا دهان خود پرهیز کنید: میکروب ها اغلب وقتی پخش می شوند که فردی چیزی را لمس می کند که با میکروب ها آلوده است و سپس چشم های بینی و یا دهانش را لمس می کند.

پیشگیری کرونا ویروس

۸- توصیه میشود خدمه پرواز در زمان تماس مستقیم دستها با سطوحی صندلی های هواپیما، سینی ها و، که ممکن است آلوده باشند مثلا میزهای جلوی بیماران، و همچنین توالت های مورد استفاده افراد بیمار دستکش های یکبار مصرف و غیر قابل نفوذ به آب بپوشند. باید دقت شود که با دستکش یا دستهای شستشو نشده فاقد دستکش، هیچیک از نقاط صورت خود را لمس نکنند. کاربرد نادرست دستکش نیز میتواند موجب افزایش انتقال ویروس به خدمه پرواز شود.

9 - عادت های خوب سلامتی را تمرین کنید: تمیز کردن و ضد عفونی کردن اغلب سطوح در هواپیما, محل کار یا خانه و به خصوص زمانی که کسی بیمار است، مهم است.

پیشگیری کرونا ویروس

۱۰- استرس ناشی از ابتلا به کرونا ویروس را در خود مدیریت کنید.

۱۱- در طول شبانه روز مایعات زیادی بنوشید و غذاهای مغذی حاوی پروتئین و ویتامین ها بالاخص ویتامین C استفاده نمایید

date_range یکشنبه 21 اردیبهشت 1399 remove_red_eye 3170 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0